“O‘zavtosanoat”da UzAuto Motors dilerlik markazlari rahbarlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Mazkur tadbir UzAuto Motors va uning dilerlik markazlarining yil davomida amalga oshirgan faoliyat natijalari muhokama qilish, avtomobil sanoatining kelgusidagi rivojlanish rejalari haqida fikr almashish maqsadida tashkil etildi.
Uchrashuv davomida joriy yilning 11 oyida UzAuto Motors dilerlik markazlari bilan hamkorlikda 331,7 ming dona yengil avtomobil sotilgani qayd etildi. Aholi uchun yangi imkoniyatlar yaratish maqsadida zamonaviy marketing usullari — chegirmalar, muddatli to‘lovlar, bank kreditlari va savdoni rag‘batlantirishga qaratilgan boshqa samarali mexanizmlar joriy etilgani ta’kidlandi.
Uchrashuvda xizmat sifatini yaxshilash, kafolatli xizmatlar ko‘lamini kengaytirish va avtomobillar imkoniyatlarini takomillashtirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Savdo va marketing sohasidagi natijalar bilan bir qatorda ayrim dilerlik markazlari faoliyatidagi kamchiliklar ham tanqidiy tahlil qilindi.
Xususan, bugungi kunda O‘zbekistonda Chevrolet brendi ostida faoliyat yuritayotgan 91 ta dilerlik markazlarining faoliyati tasdiqlangan korporativ standartlarga mos ekani qayd etildi. Ammo, shulardan 8 tasi D2/D3 standartlari bo‘yicha autorizatsiyadan o‘ta olmagani bildirildi. Shu munosabat bilan, dilerlik markazlari rahbarlariga dilerlik shartnomasini to‘liq amalga oshirishga alohida e’tibor qaratish tavsiya etildi.
Dilerlik markazlari rahbarlari savdo faoliyatini yaxshilash, mutaxassislarning malakasini oshirish, xodimlar uchun maxsus o‘quv kurslarini tashkil etish va boshqa yo‘nalishlarda takliflar bildirishdi.

В Узавтосаноат прошла встреча с руководителями дилерских центров UzAuto Motors
Мероприятие организовано в целях обсуждения итогов деятельности компании UzAuto Motors и дилерских центров в этом году и планах развития автомобильной промышленности на перспективу.
В ходе встречи было отмечено, что за 11 месяцев текущего года UzAuto Motors совместно с дилерскими центрами было реализовано 331,7 тысячи легковых автомобилей. В целях создания новых возможностей для населения, были использованы современные маркетинговые механизмы - скидки, рассрочки, банковские кредиты и другие эффективные инструменты стимулирования продаж.
Особое внимание было уделено вопросам улучшения сервиса, расширения спектра гарантированных услуг, совершенствования опций автомобилей. Наряду с результатами в области продаж и маркетинга, были отмечены и недостатки в деятельности некоторых дилерских центров.
В частности, подчеркивалось, что на сегодняшний день под брендом Chevrolet в Узбекистане представлен 91 дилерский центр, деятельность которых соответствует утвержденным корпоративным стандартам. Однако восемь из них не прошли авторизацию по стандартам D2/D3. В этой связи руководителям дилерских центров рекомендовано обратить особое внимение полноценной реализаии дилерского соглашения.
Руководители дилерских центров выступили с предложениями по улучшению деятельности и стимулирования продаж, повышению квалификации специалистов, организации специальных образовательных курсов для персонала, другим направлениям совместной деятельности.
В завершении мероприятия была достигнута договоренность по проведению таких встреч на регулярной основе.