НУРАФШОН ШАҲРИДА МУЛЬТИБРЕНД АВТОСАЛОН ОЧИЛГАНДАН БУЁН 3494 ТА АВТОМОБИЛ СОТИЛГАН
2018 йилнинг 20 декабрь куни Нурафшон шаҳрида Ўзбекистонда биринчи мультибренд автосалон очилган эди. Автосалон шоурумида доимий асосда маҳаллий автомобиль саноати корхоналари – «GM Uzbekistan», «SamAvto», «JV MAN Auto – Uzbekistan» ва «UzAuto Trailer»нинг Chevrolet, MAN, Isuzu ва Kamaz брендлари тақдим этилади.
Очилгандан то шу кунга қадар автосалонда 3494 та автомобиль ва 6 та юк машинаси бўйича шартнома тузилган ва сотилган. Сотув якунларига кўра, харидорлар ўртасидаги энг талабгир русумлар қуйидагилардир: DAMAS, NEXIA (2- поз.), COBALT (2- поз.), LACETTI (3- поз.), SPARK (экспорт комплектацияси).
Бундан ташқари, харидорларга қулай бўлиши учун, харид қилинган автомобиллар учун шу жойнинг ўзида, навбат кутмай рўйхатга олиш рақамларини расмийлаштириш (хизматдан фақат Тошкент вилояти аҳолиси фойдаданиши мумкин) ва автосуғурталаш имкони мавжуд. Қўшимча равишда, автосалонда банк филиали ишлайди, бундан ташқари, ҳар бир харидор “Уйингизга борамиз” элтиб қўйиш хизматидан фойдаланиши мумкин.
Қайд этиш керакки, автосалоннинг 2400 кв.м майдонни эгаллаган сервис ҳудуди энг замонавий техникалар билан жиҳозланган. Бу ерда UzAutoнинг барча брендларига ҳамма турдаги кафолатли ва кафолатдан кейинги сервис хизматини кўрсатиш учун зарур барча жиҳозлар ўрнатилган.
Яқин келажакда, харидорларга қўшимча қулайликлар яратиш мақсадида, автосалонда енгил автомобилларни лизинг ва кредитга олиш мумкин бўлади, шунингдек автомобиллар харидорларига қўшимча қулайликлар ва чегирма дастурлари тақдим этилади.

С МОМЕНТА ОТКРЫТИЯ МУЛЬТИБРЕНДОВОГО АВТОСАЛОНА в Г.НУРАФШОН БЫЛО ЗАКОНТРАКТОВАНО И РЕАЛИЗОВАНО 3494 АВТОМОБИЛЯ
20 декабря 2018 года в г.Нурафшон был открыт первый в Узбекистане мультибрендовый автосалон. В шоуруме автосалона на постоянной основе представлены бренды предприятий отечественного автопрома, таких как «GM Uzbekistan», «SamAvto», «JV MAN Auto – Uzbekistan» и «UzAuto Trailer», а именно Chevrolet, MAN, Isuzu и Kamaz.
С момента открытия и на сегодняшний день в автосалоне было законтрактовано и реализовано 3494 автомобиля и 6 грузовиков. По итогам продаж, наибольшим спросом у покупателей пользуются автомобили DAMAS, NEXIA (2 поз.), COBALT (2 поз.), LACETTI (3 поз.), SPARK (экспортные комплектации).
Кроме того, для удобства покупателей, в автосалоне реализована возможность на месте оформить регистрационные номера для приобретенных автомобилей без каких-либо очередей (услуга доступна только для жителей Ташкентской области) и автострахование. Дополнительно в автосалоне работает филиал банка, кроме того, каждый покупатель всегда может воспользоваться выездной услугой «Едем к Вам».
Отметим, что сервисная зона автосалона площадью 2400 кв. м. оборудована самыми современными техническими пунктами. Здесь установлено все необходимое оборудование для выполнения любых видов гарантийных и постгарантийных работ для всех брендов UzAuto.
В ближайшее время для создания дополнительных удобств покупателям в автосалоне можно будет приобрести легковые автомобили в лизинг и кредит, а также покупателям автомобилей будут предоставлены дополнительные скидочные программы и программы лояльности.