Ijtimoiy tarmoqlarda “UzAuto Motors” AJ tomonidan yuvinish xonalari uchun rakovinalar xarid qilingani haqida notoʻgʻri talqin qilingan xabarlar tarqaldi.
Shuni ma’lum qilamizki, ushbu ma’lumot 15 ta asosiy mahsulotlar nomi va ularni mahkamlagich elementlari, shu jumladan qimmatbaho va yarim qimmatbaho metallarni o‘z ichiga olmagan anodlash elementlari spetsifikatsiyasi va to‘liq ro‘yxati bilan e’lon qilingan hujjat kontekstidan yulib olingan.
Har bir komplekt tarkibiga yuvinish xonasi uchun mebel rakovinasi bilan, keramik unitaz, dush uchun smesitel, gigiyenik smesitel, rakovina uchun smesitel, sochiq tutgich (ikkitalik va bittalik), axlat chelagi, tokcha (shishali), bir necha qavat tokchali mebel (etajerka), qog‘oz tutgich (po‘lat), ilgak va boshqa zaruriy gigiyenik aksessuarlar kiradi.
Davlat xaridlari bo‘yicha amaldagi qonunchilikka muvofiq, davlat xaridlarining elektron tizimi orqali elektron do‘kon tanlov natijalariga ko‘ra, 2025-yil 12-mart kuni “UzAuto Motors” AJ va “Econom online trade” MCHJ o‘rtasida tarqalgan xabarda ko‘rsatilganidek Italiya brendiga tegishli emas, balki Xitoyda ishlab chiqarilgan tovarlarni yetkazib berish bo‘yicha shartnoma tuzilgan.
Shuni alohida ta’kidlash joizki, “UzAuto Motors” AJ barcha xarid jarayonlarini amaldagi qonunchilikka asoslangan holda amalga oshiradi hamda barcha tuzilayotgan kelishuvlarning ochiqligi va shaffofligini ta’minlaydi.
Hurmatli ijtimoiy tarmoqlar va messenjer guruhlarining administratorlari!
Asossiz va noto‘g‘ri talqin qilingan ma’lumotlarning tarqalishining oldini olish maqsadida, kompaniyamiz faoliyatiga oid xabarlarni e’lon qilishdan oldin rasmiy axborot manbalarimiz yoki 78 140-55-40 (#1751) telefon raqami orqali biz bilan bog‘lanishingizni so‘raymiz.

В социальных сетях распространилась искаженная информация о приобретении АО «UzAuto Motors» раковин для ванных комнат.
Сообщаем, что данная информация вырвана из контекста опубликованной документации со спецификацией и полным перечнем 15 основных наименований товаров и крепежей к ним, в том числе с анодированными элементами без присутствия драгоценных и полудрагоценных металлов.
Каждый комплект включает в себя мебель для ванной с раковиной, керамический унитаз, смеситель для душа, гигиенический смеситель, смеситель для раковины, полотенцедержатели(двойной и одинарный), ведро для мусора, полка (стеклянная), этажерка, бумагодержатель (стальной), крючок и другие гигиенические приспособления.
По итогам отбора через электронный магазин посредством электронной системы государственных закупок в соответствии с законодательством, 12 марта 2025 года между АО «UzAuto Motors» и ООО «Econom online trade» был заключен договор на поставку товаров китайского производства, а не как указанно в публикациях итальянского бренда.
Отметим, что АО «UzAuto Motors» при осуществлении закупок руководствуется действующим законодательством и обеспечивает прозрачность и открытость совершаемых сделок.
Уважаемые администраторы групп в социальных сетях и мессенджерах!
Во избежание распространения недостоверной и некорректно интерпретированной информации, просим перед публикацией сведений о деятельности нашей компании обращаться в официальные информационные ресурсы АО «UzAuto Motors» и по номеру 78 140-55-40 (#1751).