UzAuto Motors kompaniyasi hisob dasturiy ta’minotini yangilash va mahsulot inventarizatsiya qilish ishlari uzaytirilganligi haqida ma’lum qiladi. Shu munosabat bilan, barcha avtomobillarni topshirish va to’lovlarni qabul qilish yana bir necha kunga to’xtatiladi. Bundan tashqari, dasturiy ta'minotni ishga tushirish tadbirlarining o'tkazilishi munosabati bilan UzAvtoSavdo ilovasi faoliyati ham vaqtincha to'xtatib turilishi mumkin.
Dasturiy ta'minotni yangilash va inventarizatsiya ishlari yakunlangandan so'ng, kontraktatsiya shartnomalarini tuzish, oldindan to’lovni qabul qilish va avtomobilni yetkazib berish to’liq hajmda qayta tiklanadi.
Iste’molchilarimizni ishontirib ayta olamizki, 2022-yil, yangi yil arafasida avtomobil yetkazib berish bo‘yicha shartnoma tuzgan va vaqtinchalik cheklov uchun oldindan to‘lovni amalga oshira olmagan shaxslar ish qayta tiklanganidan so’ng, avtomobil uchun oldindan to’lovni amalga oshirishi mumkin. Shu bilan birga, ular tomonidan avtomobil yetkazib berish bo‘yicha tuzilgan shartnomalar o‘z kuchida qoladi, faqat oldindan to‘lov muddati uzaytiriladi.
UzAuto Motors kompaniyasi iste’molchilardan yuzaga kelgan vaqtinchalik noqulayliklar uchun so’rab qoladi.

Компания UzAuto Motors сообщает о продлении работ по проведению обновления программного обеспечения, учета и реализации и инвентаризации продукции. В связи с чем контрактация, выдача всех автомобилей и прием оплаты будет временно приостановлен еще на несколько дней. Так же, в связи с проведением наладочных мероприятий программного обеспечения, работа приложения UzAvtoSavdo может быть приостановлена.
После завершения работ по обновлению программного обеспечения и инвентаризации контрактация, прием предоплаты и выдача автомобилей будут возобновлены в полном объеме.
Хотим заверить наших потребителей, что лица, заключившие контракт на поставку автомобилей в предновогодние дни 2022 года, и не имеющих возможности произвести предоплату из-за временных ограничений, получают возможность произвести предоплату после восстановления работы систем в нормальном режиме. При этом, сроки предоплаты по заключенным контрактам будут продлены, а сроки поставки автомобилей останутся без изменений.
Компания UzAuto Motors приносит искренние извинения своим потребителям, и надеется на понимание к данным временным ограничениям.