UzAuto Motors 150 млн еврогача бўлган суммада халқаро синдикатлашган кредит тўғрисида келишув имзолади
«UzAuto Motors» АЖ ҳамда Credit Suisse AG компаниянинг Лондон бўлими 150 млн еврогача бўлган суммада халқаро синдикатлашган кредит тўғрисида келишув имзоладилар.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 18 июлдаги АҚ-4397-сонли “Ўзбекистон Республикаси автомобиль саноатини жадал ривожлантиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Қарорига мувофиқ, UzAuto Motors энг яхши жаҳон тажрибаларига асосланган замонавий бошқарув услубларини татбиқ этиш устида фаол ишламоқда.
Келишув доирасида олинган маблағлар UzAuto Motorsнинг инвестиция лойиҳаларини молиялаштиришга, заводни модернизациялаш ва техник жиҳохлашга ва айланма маблағларни оширишга йўналтирилади. Бу инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш UzAuto Motors га GEM плафтормасида General Motors нинг янги моделларини ишлаб чиқаришни йўлга қўйиш имконини беради.
Халқаро синдикатлашган кредит тўғрисидаги келишувнинг имзоланиши UzAuto Motors учун халқаро синдикатлашган кредитлаш дебочаси сифатида рамзий маъно англатди.

«UzAuto Motors» подписала соглашение о международном синдицированном кредите на сумму до 150 млн. евро
АО «UzAuto Motors» и лондонское отделение компании Credit Suisse AG подписали соглашение о международном синдицированном кредите на сумму до 150 млн. евро.
Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан от 18 июля 2019 года № ПП-4397 «О дополнительных мерах по ускоренному развитию автомобильной промышленности Республики Узбекистан» UzAuto Motors ведет активную работу над внедрением современных методов управления, основанных на лучших мировых практиках.
Средства, полученные в рамках соглашения, будут направлены на финансирование инвестиционных проектов «UzAuto Motors», модернизацию и техническое оснащения завода и увеличение оборотных средств. Реализация данных инвестиционных проектов позволит «UzAuto Motors» наладить запуск производства новых моделей General Motors на платформе GEM.
Подписание соглашения о международном синдицированном кредите стало знаковой сделкой для «UzAuto Motors», как дебют в международном синдицированном кредитовании.